Blog

Photo by Dejan Krstevski

Jakie ćwiczenia są najlepsze na mięśnie naramienne?

Wydobywanie maksymalnych osiągnięć przy treningu mięśni naramiennych jest ważne dla wszystkich, którzy pragną doskonałej sylwetki. Jednak nie wszyscy wiedzą, jakie ćwiczenia są najlepsze na mięśnie naramienne. W tym artykule przedstawimy Ci kilka skutecznych i sprawdzonych treningów, które mogą pomóc Ci osiągnąć swoje cele.

  1. Wznosy ramion z hantlami

Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń na mięśnie naramienne są wznosy ramion z hantlami. Aby wykonywać to ćwiczenie, wystarczy wziąć hantle w obie ręce i unieść je wzdłuż boków ciała. Następnie, wykonując ruch rotacyjny, unosić ramiona aż do momentu, w którym hantle znajdą się na wysokości barków. Powoli opuścić hantle i powtórzyć ćwiczenie.

  1. Unoszenie ramion w bok

Unoszenie ramion w bok to kolejne skuteczne ćwiczenie na mięśnie naramienne. Aby go wykonać, stanąć w wyprostowanej pozycji, z hantlami w obu rękach. Następnie, unieść ręce, aż będą znajdować się na wysokości barków. Powoli opuścić hantle i powtórzyć ćwiczenie.

  1. Pompki na poręczach

Pompki na poręczach to inny skuteczny sposób na wzmocnienie mięśni naramiennych. Aby wykonywać pompki na poręczach, należy usiąść na poręczach, trzymając się rękoma za oparciami. Następnie, opuścić się, zginając ręce w łokciach, aż klatka piersiowa będzie na wysokości poręczy. Następnie, wyciskać się, prostując ręce i wracając do pozycji wyjściowej.

  1. Płaskie wiosłowanie

Płaskie wiosłowanie to kolejne popularne ćwiczenie na mięśnie naramienne. Aby je wykonać, należy wziąć hantle i pochylić się do przodu, z nogami lekko ugiętymi w kolanach. Następnie, oburącz chwycić hantle i wiosłować ramionami, unosząc je do przodu i w tył.

  1. Podciąganie na drążku

Podciąganie na drążku to zaawansowane ćwiczenie, które skupia się na mięśniach naramiennych. Aby wykonywać podciąganie na drążku, należy złapać drążek wysuniętymi ku górze dłońmi i wykonywać ruch unoszący ciało aż do momentu, w którym broda znajdzie się nad drążkiem. Następnie, powoli opuścić się i powtórzyć ćwiczenie.

  1. Arnoldki

Arnoldki to innowacyjne ćwiczenie opracowane przez Arnolda Schwarzeneggera, które skupia się na mięśniach naramiennych. Aby wykonać arnoldki, należy wziąć hantle i unieść je przed sobą, trzymając je na wysokości ramion. Następnie, wykonać ruch rotacyjny, obracając przedramiona i unosząc hantle nad głowę. Powoli opuścić je i powtórzyć ćwiczenie.

  1. Ćwiczenia izolowane

Oprócz wymienionych ćwiczeń, istnieje wiele innych, bardziej skomplikowanych ćwiczeń izolowanych, które skupiają się na mięśniach naramiennych. Jednym z przykładów jest podnoszenie sztangi na barki. Innym przykładem jest wyciskanie sztangi na ławce skośnej. Dzięki takim ćwiczeniom można wzmocnić nie tylko mięśnie naramienne, ale również inne partie mięśniowe w okolicy ramion.

Podsumowując, istnieje wiele skutecznych ćwiczeń na mięśnie naramienne, z których można korzystać podczas treningu. Wznosy ramion z hantlami, unoszenie ramion w bok, pompki na poręczach, płaskie wiosłowanie, podciąganie na drążku, arnoldki oraz ćwiczenia izolowane są znakomitymi sposobami, aby wzmocnić i rozbudować mięśnie naramienne. Pamiętaj o regularnym treningu i odpowiednim odżywianiu się, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.